Вівторок
22.05.2018
11:52
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
МАН и Краеведенье:
Всього відповідей: 111
Мини-чат
200
Харьковская Специализированая Школа №18
Главная » Доска объявлений » Наукова діяльність

УВАГА!!!! ТКРНІРИ!
16.09.2009, 15:13
РОЗПОЧАЛИСЯ  РАЙОННІ І МІСЬКІ ТУРНІРИ .
Питання ІІ міського турніру юних географів

(2009-2010 навчальний рік)

1.            (2) «Суспільство здійснює як деструктивні, так і конструктивні впливи на природу Землі». Розкрийте зміст цього висловлювання. Наведіть приклади облаштування природного середовища людиною.

2.            (3) «Ландшафт - оберіг національної культури». Спробуйте підтвердити цей вислів конкретними прикладами.

3.            (4) Доведіть правильність думки: «Географічні інформаційні системи - потужна галузь глобальної економіки». Яку роль відіграють геоінформаційні системи в освіті, науці та суспільному житті України?

4.            (5) Оцініть сучасне геополітичне положення України. Як впливає на геополітику забезпеченість держави природним газом?

5.            (6) Чи мають рацію ті науковці, які вважають необхідним вивчення природних ресурсів Антарктиди, враховуючи межі територіальних інтересів країн регіону? Яким Ви вбачаєте майбутнє цієї частини світу?

6.            (9) Причиною зростання кількості катастрофічних паводків на річках Українських Карпат є інтенсивна господарська діяльність в їх річищах і на водозборах, а не глобальні зміни клімату. Аргументуйте «за» і «проти» цього твердження.

7.            (11) Як, на Вашу думку, приватизація землі в Україні може вплинути на розвиток аграрного сектора національної економіки?

8.            (14) Поясніть вислів відомого вченого-географа М.М. Баранського: «Люди не перелітні птахи, і їхнє переселення пояснюється не біологічними, а суспільними законами». Назвіть ці суспільні закони, що зумовлюють міграційні процеси, а також поясніть наслідки міграцій та періоди великих масових переселень. Зокрема й українців.

9.            (15) Сучасне промислове виробництво використовує велику кількість води. За даними ООН щороку зростають потреби в прісній воді. Запропонуйте власний проект щодо розв'язання проблеми забезпечення прісною водою людства на найближче майбутнє.

10.       (16) Висловіть думку щодо твердження «Географія - це ще не все, але все інше без географії ніщо».

11.       (17) Відомий учений В.М. Фріндланд назвав строкатість карти ґрунтів «чарівним перським килимом», на якому позначені усі таємничі секрети природи. На прикладі ґрунтового покриву України доведіть це твердження.

12.       (19) За «цивілізаційною» теорією відомого політолога Самуеля Гантінгтона межа між православною східною і католицькою західною цивілізаціями проходить через територію України. Чи загрожує це українській державності? Відповідь обґрунтуйте.

(В дужках вказано нумерацію відповідно до переліку питань V Всеукраїнського турніру юних географів)

 

Добавил: Lushele |
Просмотров: 970 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1  
Вiдповiдь "Суспiльство здiйснюэ як деструктивнi, так i конструктивнi впливи на природу Землi." Розкрийте змiст цього висловлювання.Наведiть приклади облаштування природного середовища людиною.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]