Субота
04.05.2024
15:24
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Оцените наш сайт
Всього відповідей: 305
Мини-чат
200
Харьковская Специализированая Школа №18
Главная » Доска объявлений » Цікаве

Cтаття в газету ХДПУ про наукове співробітництво
21.05.2009, 16:23
    Чи можна бути хазяїном на землі, про яку ти нічого не знаєш? Невипадково Постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2002 року затверджено Програму розвитку краєзнавства на період до 2010 року. Читаємо: „ На сучасному етапі духовного відродження незалежної України невід’ємною складовою громадського руху та наукових досліджень є історичне краєзнавство, спрямоване на відродження історії рідного краю, і науково-дослідницька робота в цьому напрямку набуває особливої актуальності ”.

Відкрити серед культурних цінностей ті з них, що відповідають потребам і прагненням внутрішнього духовного світу учня – це необхідні умови його життєвої орієнтації. Але процес засвоєння культурних цінностей має бути творчим і тільки в такому разі в них можна „вдихнути життя”.

 Ось чому в школі з таким захопленням учні  приходять на засідання Шкільного наукового товариства „Епсилон”. Одна із секцій – „Краєзнавство”. Діти – маленькі і дорослі – із задоволенням працюють в бібліотеках і „гуляють” Інтернетом,  йдуть зі своїми вчителями стежинами рідного краю, зустрічаються з науковцями, які їх консультують з різних питань краєзнавчої роботи. Вчаться грамотно будувати своє дослідження. А головне – мріють зробити хоча б крихітне відкриття, корисне і необхідне для духовної спадщини Слобожанщини.

З грудня 2007 року школа посіла почесне місце в складі науково-навчального педагогічного комплексу Харківського національного педагогічного університету ім.. Г. С. Сковороди.

Як зраділи наші вчителі, учні та їх батьки, коли на сторінках наукових збірників університету з’явилися краєзнавчі роботи наших дослідників.  Учні школи Іванова Тетяна (9-В кл.), Спузяк Ганна (9-Г кл.), Стефанович Євгенія (10-А кл.), Бондаренко Олена (11-А кл.) мають публікації в Збірнику наукових праць університету в серії „Історія і географія” (випуски №№ 25-26,  29-30).Тези учнів Іванової Тетяни (9-В кл.), Макарової Анастасії (9-Гкл.), Квітко Світлани (10-Бкл.), Стефанович Євгенії (10-А кл.), Куташ Оксани (11-А кл.),  Бондаренко Олени (11-А кл.) надруковані в Матеріалах регіональної наукової конференції студентів і аспірантів, присвяченої 150-річчю з дня народження академіка Д. І. Багалія. Ми співпрацюємо з різними установами, музеями при цих установах, а також краєзнавчими музеями Харківської області. Результатом такої співпраці стали роботи „ЦНБ при ХНУ ім. В. Н. Каразіна – вчора, сьогодні, завтра” (2002р.) – робота стала лауреатом київського конкурсу, „Типографія при ХНУ ім. В. Н. Каразіна – колиска   української періодики ” (2003 р.) (ІІ місце на міській краєзнавчій конференції)Шлях крізь тернії до зірок” професора Г. Малої / Харківський кардіологоічний центр/ ”(2003р.), “Харківський метрополітен – таємниче і очевидне”(2005р.). Всі ці роботи зайняли І – і місця у районному конкурсі - захисті краєзнавчих робіт.

Наші учні крокують в ногу з часом, тому всі дослідження мають мультімедійні презентації. Деякі представлені англійською мовою, адже наша школа – спеціалізована: діти поглиблено вивчають саме англійську.

Безумовно поряд з кожним нашим дослідником стоїть учитель. Геніальний любомудр Г. С. Сковорода стверджував, що біля духовної колиски людини стоїть духовний наставник – педагог, який стає дитині другим батьком, бо прищеплює її душі високі моральні якості віри, надії, любові, глибокої поваги до рідної землі, свого роду, народу держави.

Отже, допомогти учням відчути „сподіванки і мрії” рідного краю, розкрити „божественне в собі” –  святий обов’язок освітян.       
ДиректорХСШ№  18 СтеценкоІ.Ю.                                                                           Заслужений вчитель України 

                                                                    Ж. В. Шатилова

Добавил: Lushele |
Просмотров: 788 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]